IDE & DEBAT

Lundro në Ujra të thella

Sondazh

ALBANIAN-AMERICANS: THEIR GENEALOGY, WHO THEY ARE AND WHO SHALL THEY BE

Thu Dec 16, 2010 1:48 pm nga Admin

Genealogy

Like other Americans, Albanian-Americans are quite young, but Albanians have a very old history. Albanians descend from Illyrians. The ancestors of Illyrians were Pelasgians who lived in Europe way before the Greeks, Romans, and Slavs migrated to their lands and became their neighbors.

It is believed that the first social organization of Illyrians started somewhere around the 9th or …


  Doping? Spanja rrezikon titujt, reagon Ksavi

  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 26
  Join date : 08/12/2010

  Doping? Spanja rrezikon titujt, reagon Ksavi Empty Doping? Spanja rrezikon titujt, reagon Ksavi

  Mesazh  Admin prej Thu Dec 16, 2010 11:24 am

  SPANJE- Lojtari i ekipit kombëtar të Spanjës dhe Barcelonës Xavi Hernandez mohoi publikisht se ai dhe shokët e tij të skuadrës kishin përdorur doping gjatë zhvillimit të Kupës së Botës në Afrikën e Jugut.


  Xavi tha se në botën e futbollit spanjoll nuk ka asnjë me doping, pasi sipas tij dëshmi për këtë janë kontrollet e vazhdueshme


  Komentet e Xavit erdhën pas deklaratave të forta të një të burgosuri, i cili zbuloi publikisht se doktor Eufemio Fuentes i kishte rrëfyer se nëse fliste për Spanjën, ata nuk do të ishin as kampionët e botës dhe as të europës.


  "Nëse unë flas, Spanja nuk do ketë më Europianin dhe Botërorin!"- mësohet të ketë thënë Fuentes


  Fuentes është arrestuar disa ditë më parë për dhënie substancash të paligjshme sportistëve të ndryshëm, kryesisht në atletikë.

   Ora është Fri Jan 24, 2020 2:50 am