IDE & DEBAT

Lundro në Ujra të thella

Sondazh

ALBANIAN-AMERICANS: THEIR GENEALOGY, WHO THEY ARE AND WHO SHALL THEY BE

Thu Dec 16, 2010 1:48 pm nga Admin

Genealogy

Like other Americans, Albanian-Americans are quite young, but Albanians have a very old history. Albanians descend from Illyrians. The ancestors of Illyrians were Pelasgians who lived in Europe way before the Greeks, Romans, and Slavs migrated to their lands and became their neighbors.

It is believed that the first social organization of Illyrians started somewhere around the 9th or …


Tema e shtypit të ditës

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Tema e shtypit të ditës

Reagimet tuaja mbi lajmet më të fundit nga trojet shqiptare. Mund të postoni një artikull të caktuar dhe të bëni komentin tuaj mbi çështjen në fjalë. Lini vënd për anëtarët e tjerë të shprehin mendimin e tyre për çështjen në fjalë.

1212Arrestohet vrasësi për hakmarrje
Sat Dec 18, 2010 9:47 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit

Çështje Ndërkombëtare

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

Çështje Ndërkombëtare

Në këtë forum mund të diskutoni mbi të rejat më të fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botëror janë me interes.

00

Shkenca

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

11ALBANIAN-AMERICANS: THEIR GENEALOGY, WHO THEY ARE AND WHO SHALL THEY BE
Thu Dec 16, 2010 1:48 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit

Art & Kultura

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

11Njeriu pa cilësi
Thu Dec 16, 2010 11:28 am
Admin Shiko mesazhin e fundit

Sport & Sportdashës

   
ForumTematMesazhet
Asnjë mesazh i ri

55Ranieri-Borriello sfidojnë Milanin
Sat Dec 18, 2010 9:45 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit

Statistikat

   
Kush është në linjë
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor
Anëtarët të regjistruar Asnjë
Legjenda : [ Moderators ]
Birthdays
Birthdays

No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days

Forthcoming Calendar linked topics within the next 5 days
CalendarThere are no forthcoming calendar linked topic
Statistikat
Statistikat

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 23 artikuj

Forumi ka 1 anëtar të regjistruar

Anëtari më i ri Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 3 më Tue Oct 22, 2013 3:25 pm  • Mesazhe të reja Mesazhe të reja
  • Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
  • Forumi është Kyçur Forumi është Kyçur
Ora është Fri Jan 24, 2020 2:35 am